Yardım Başvurusu

İBB Halk Ekmek Yardımı Başvurusu 2024 Ekmek Yardımı Başvuru Formu

İBB Halk Ekmek Yardımı Başvurusu - Ekmek Yardımı Başvuru Formu, İBB Halk Ekmek Yardımı Nasıl Alınır? Ekmek Yardımı Başvurusu, İBB Halk Ekmek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Halk Ekmek Yardım Başvuru Telefon Numarası, İBB Halk Ekmek Yardımı Nasıl Yapılıyor? Halk Ekmek Başvuru Sorgulama, İBB Halk Ekmek Kimlere Veriliyor? İBB Halk Ekmek Yardımı Başvuru Formu, İBB Halk Ekmek Başvurusu İçin Gerekli Belgeler, İBB Yardımları Nelerdir? İBB Halk Ekmek Büfesinden Günlük Kaç Ekmek Alma Hakkı Bulunmaktadır ve daha fazla sorunun cevabı yazımızda...

İBB Halk Ekmek Yardımı Başvurusu – Ekmek Yardımı Başvuru Formu; İhtiyaç sahibi, yoksul durumda olan vatandaşlara yapılan yardımlardan biri de ekmek yardımıdır. Özellikle İstanbul Büyükşehir belediyesi bu konuda diğer belediyelere hem örnek olmuş hem de öncelik etmiştir. İBB Halk ekmek Yardımı hakkında merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık. İBB Halk Ekmek Yardımı başvurusu nasıl yapılır, İBB Halk Ekmek Yardım başvuru telefon numarası, İBB Halk Ekmek kimlere veriliyor, İBB Halk Ekmek başvurusu için gerekli belgeler, İBB Halk Ekmek Yardımı başvuru formu, İBB Yardımları nelerdir, Halk Ekmek başvuru sorgulama gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda.

Muhtarlık Yardım Başvurusu – Muhtarlıktan 1000 TL Yardım

İBB Halk Ekmek Yardımı Başvurusu – Ekmek Yardımı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç vatandaşlara destek sağlamaya devam etmektedir. Ayni ve nakdi yardımların yanı sıra evlerine ekmek götüremeyen vatandaşlara belediye halk ekmek dağıtmaktadır.

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve maddi zorluklar içerisinde olan vatandaşlarımızın evlerine ekmek götüremediği durumlarda İBB Halk Ekmek desteği ile vatandaşlar evlerine ekmek götürebilmektedir.

Yardıma muhtaç, geliri olmayan, kimsesizler, dul kadınlar gibi kısacası yardıma muhtaç tüm vatandaşlara İBB Halk Ekmek dağıtmaktadır. İBB Halk ekmeği sayesinde vatandaşlar günlük ekmek ihtiyaçlarını alabilmektedir.

i̇bb halk ekmek yardımı başvurusu
i̇bb halk ekmek yardımı başvurusu

İBB Halk Ekmek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine çeşitli birçok yardımlarda bulunmaktadır. Özellikle evlerine ekmek götüremeyen vatandaşlara halk ekmek yardımı ile destek sağlamaktadır. Günlük 3 adet ekmek ile 2 paket bebek bisküvisi muhtaç durumda olan vatandaşlara dağıtılmaktadır.

İBB Halk Ekmeklerinden yararlanabilmek için vatandaşların öncelikle İstanbulkart almaları gerekmektedir. Yani İstanbulkart sahibi olan vatandaşlar Halk Ekmek satış noktalarına giderek ekmekleri ücretsiz alabilirler. Bunun için yapmanız gereken tek şey satış noktasında İstanbulkartınızı okutmanızdır.

Günlük ekmek ihtiyacını karşılamaya yarayan İBB Halk Ekmek Yardımı 2018 yılında başlamıştır. Bu proje kapsamında yoksul binlerce vatandaşlar günlük olarak ekmeklerini alıp evlerine götürebilmiştir.

Yardıma muhtaç vatandaşlar İstanbul Belediyesinin sosyal yardımlarından, halk ekmek yardımından ve İstanbulkart yardımından faydalanmak için öncelikle ikametgah adresinizin bulunduğu yere yani ilçe belediyesine ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesine gitmeniz gerekmektedir.

Belediyeye giden vatandaşlar sosyal yardımlar için öncelikle başvuru formunu doldurmalıdır. Halk ekmek için ise öncelikle almanız gereken istanbulkarttır. İstanbulkart için başvuran ve başvurusu onaylanan kişiler halk ekmek yardımından rahatlıkla faydalanabilirler.

Halk ekmek başvurusu için belediyelerin yanı sıra Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüklerine bağlı Kadın Koordinasyon Merkezine giderek de başvuruda bulunabilirisiniz. Buradan istanbulkart için de başvuru yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımıza şunu belirtmeliyiz ki internet üzerinden halk ekmek için bir başvuru bulunmamaktadır.

İstanbul Kart Nedir? Nereden Alınır?

İBB Halk Ekmek Yardım Başvuru Telefon Numarası

Yardıma muhtaç vatandaşlar İstanbul Belediyesinin sunmuş olduğu birçok yardımlardan faydalanabilirler. Özellikle belediyenin vermiş olduğu halk ekmek yardımı için başvuru şartlarından başvuru için gerekli belgelere kadar ALO 153 beyaz masa hattını arayarak yetkili kişilerden bilgi sahibi olabilirisiniz.

Ayrıca başvuru hakkında bilgi almak için bir diğer yöntem ise belediyeye ait telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

İBB Halk Ekmek Yardımı Nasıl Yapılıyor?

Yardıma muhtaç vatandaşlara hayırsever insanlar halk ekmek için yardımcı olmaktadır. Yani hayırseverler İBB Halk Ekmek satın alarak almış oldukları ekmekleri ihtiyaç sahiplerine mobil Halk Ekmekler aracılığı ile dağıtmaktadır.

Daha fazla açıklamak gerekirse hayırsever vatandaşlar mobil halk ekmeklere giderek burada ekmek satın alırlar. Daha sonra almış oldukları ekmeklerin yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılması talebinde bulunurlar.

Bu sayede evlerine ekmek götüremeyen binlerce vatandaşlar evlerine sıcak ve taze ekmek götürebilmektedirler. Mobil Halk Ekmekler İstanbul’un farklı noktalarında yer almaktadır.

Hayırsever vatandaşlar askıda ekmek kampanyası için internet üzerinden bu kampanyaya başvuruda bulunamazlar ancak askıda fatura için başvuruda bulunabilirler. Yani İstanbullu muhtaç vatandaşların faturalarını ödemelerinden mama bez yardımına kadar yardımda bulunmak için https://askidafatura.ibb.gov.tr/ linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Link üzerinden binlerce vatandaşın mağduriyetlerini gidermesine yardımcı olabilirsiniz.

Halk Ekmek Başvuru Sorgulama

Halk Ekmek yardımı için başvuruda bulunan vatandaşlar başvuru sonucunu merak etmektedirler. Başvuru sonucunuz için başvuruda bulunduğunuz belediyeye bizzat giderek veya telefon ile arayarak sonucu sorgulatabilirsiniz.

Ayrıca İBB Halk Ekmek yardım başvurusu sonucu için ALO 153 beyaz masa hattını arayabilirsiniz. Sosyal yardım kartı için başvuruda bulunan vatandaşlar ise sonucu e-Devlet üzerinden öğrenebilirler.

İBB Sosyal yardım Kartı başvuru sonucu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilirsiniz.

i̇bb halk ekmek yardımı
i̇bb halk ekmek yardımı

İBB Halk Ekmek Kimlere Veriliyor?

İstanbulkart başvurusunda bulunan ve başvurusu onaylanan vatandaşlar İBB Halk Ekmek yardımından faydalanabilirler. Yani öncelikle istanbulkart sahibi olmanız gerekmektedir. İstanbulkart sahiplerinin kartlarına belirli aralıklarla bir miktar para yatmaktadır.

Bu karta sahip olana vatandaşlar belediyelerin anlaşmalı marketlerinden temel ihtiyaçlarını kendileri alabilir ve eksikliklerini giderebilirler. İstanbulkart içerisine 400 TL, 500 TL ya da 600 TL gibi bakiye yüklenmektedir.

Temel ihtiyaçlarını almanın yanı sıra istanbulkart sayesinde vatandaşlar Halk Ekmekten de ücretsiz bir şekilde faydalanabilirler. Ücretsiz bir şekilde ekmek almak için mobil halk ekmek büfelerine gitmeniz gerekmektedir. Şunu belirtmeliyiz ki mobil halk ekmek büfesinden yalnızca günlük 3 ekmek alma hakkınız bulunmaktadır.

Kısacası Halk Ekmek yardımından faydalanabilecek kişiler;

 • Eşi vefat eden dul kadınlar
 • İşsiz yardıma muhtaçlar
 • Düzenli bir geliri olmayan yoksul kişiler
 • Muhtaç asker yakınları
 • Afetzedeler
 • Muhtaç şehit ve gazi yakınları
 • Engelli vatandaşlar
 • Çalışmasına engeli olan kronik hastalar
 • Muhtaçlık sınırının altında kalanlar

Aylık geliri asgari ücretin 1/3 ün altında kalan kişilerde İBB Halk Ekmek yardımına ve İstabulkarta başvuruda bulunabilirler.

%40 ve üzeri engeli olan vatandaşlar, çalışmasına engel olan kronik hastalığı bulunanlar aldıkları sağlık kurulu raporu sayesinde İstanbul belediyesinin birçok sosyal yardımlarından faydalanabilirler. Ayrıca bu kişiler Halk Ekmek yardımından da faydalanabilirler.

Eşi vefat eden ve geliri olmayan dul kadınlar bunların yanı sıra doğal afetlere maruz kalan afetzedeler bu kişilerin hepsi İstanbul Belediyesinin sosyal yardımlarının yanı sıra İBB Halk Ekmek yardımından da faydalanabilirler.

İBB Halk Ekmek Yardımı Başvuru Formu

İstanbul belediyesinin yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru formunu doldurmalıdırlar. Başvuru formunda kişisel bilgilerinize dair sorular yer almaktadır. Aylık gelirinizden hane sayısına kadar birtakım sorular yer alır.

İBB Halk Ekmek yardımı ve İstanbulkart için vatandaşlar başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmaya özen göstermelidirler. Yalan yanlış beyanlarda bulunan kişilerin daha sonradan tespit edilmesi durumunda almış oldukları yardımları güncel faizi ile kuruma geri öderler.

İBB Halk Ekmek Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İBB sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar yanlarında birtakım belgeleri de götürerek teslim etmeleri gerekmektedir.

Halk ekmek başvurusu için gerekli belgeler;

 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Mal beyanına dair belge
 • Aile bireylerinin gelir belgesi
 • Engelli vatandaşlar için engelli belgesi
 • Fakirlik belgesi
 • Kronik hastaların sağlık kurulu raporu

Bu belgelerin yanı sıra başvuruda bulunan vatandaşın özel durumuna bağlı olarak da ekstra belge talep edilebilmektedir.

i̇bb halk ekmek başvurusu
i̇bb halk ekmek başvurusu

Fakirlik Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır? Başvuru Formu

İBB Yardımları Nelerdir?

Yardıma muhtaç ve yoksul durumda olan vatandaşlar İBB tarafından yapılan sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirler.

İBB Yardımları;

 • Yakacak yardımı
 • Erzak yardımı
 • Para yardımı
 • İBB Halk Süt yardımı
 • İBB Halk Ekmek yardımı
 • İstanbulkart yardımı
 • Kira yardımı
 • Eşya yardımı
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Öğrencilere burs yardımı
 • Engelliler için yardım
 • Kronik hastalar için yardım
 • Yeni doğan bebekler için mama ve bez yardımı
 • Askıda fatura projesi
 • Kırtasiye yardımı
 • Tıbbi malzeme yardımı
 • Evde yaşlı bakım hizmeti
 • Genç üniversiteli yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Şehit ve gazi yakınlarına yardım
 • Aşevi

Saydığımız bu yardımlar sürekli olabileceği gibi süreli de olabilmektedir. Muhtaç olan vatandaşların muhtaçlık durumu ortadan kalktığında yardımlar da kesilmektedir.

İBB Halk Ekmek Büfesinden Günlük Kaç Ekmek Alma Hakkı Bulunmaktadır?

Günlük 3 ekmek alma hakkı bulunmaktadır.

Marmaray En Kısa Taşıma Ücreti Ne Kadar Oldu?

9.90 TL dir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu