Yardım Başvurusu

İBB Anne – Bebek Destek Paketi Başvurusu 2024 İBB Yenidoğan Bebek Yardımı

İBB Anne - Bebek Destek Paketi Başvurusu 2024 İBB Yenidoğan Bebek Yardımı, İBB Yenidoğan Bebek Yardımı Başvurusu, İBB Anne-Bebek Paketi Başvurusu, İBB Hoşgeldin Bebek, İBB Anne-Bebek Destek Paketi Başvuru Sorgulama ve daha fazlası yazımızda...

İBB Anne – Bebek Destek Paketi Başvurusu 2024 İBB Yenidoğan Bebek Yardımı; Anne bebek destek paketine nasıl başvuru yapabiliriz gelin birlikte bakalım… Bu konu hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda aradığınız soruların cevabını bulabilirsiniz. Anne Bebek Yardım İçin Başvuru Yöntemleri, İBB Yeni Doğan Destek Paketi İçeriği Nedir? İBB Yeni Doğan Destek Paketi nedir, İBB Anne Bebek Destek Paketi nedir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

İBB Anne – Bebek Destek Paketi Başvurusu | İBB Yenidoğan Bebek Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar konusunda farklı proje ve hizmetleriyle öncü olan belediyelerden biridir. Dar gelirli muhtaç ailelere yardım eli uzatan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin projelerinden biri de anne bebek destek paketidir.

Anne bebek destek paketi ile yoksul ailelere yardım etmek isteyen hayırseverler için aracı olan İBB birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Bebeklerin mama ve bez ihtiyacına kadar temel gereksinim olan her türlü ihtiyaç İBB aracılığı ile yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmaktadır. İstanbulkarta yüklenen miktar ile anneler bebeklerinin ihtiyaçlarını alabilmektedir.

Hayırseverler tarafından bağışlanan yardım paraları anne bebek destek paketi kapsamında ihtiyaç sahibi ailenin kartına yüklenmektedir. Aile bu kart ile anlaşmalı olan marketlere giderek bebeğinin bez, mama, bebek temizlik ürünleri gibi ihtiyaçlarını gidermektedir.

Anne bebek destek paketi ücreti ailede olan bebek ve çocuk sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

İBB Anne Bebek Yardımı

İBB anne bebek destek paketi ve yeni doğan destek paketi olarak iki ayrı destek paketi uygulaması ihtiyaç sahibinin hizmetine sunulmaktadır.

İBB Yeni Doğan Destek Paketi Nedir?

İBB tarafından sosyal yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devem ediyor. Yeni doğan destek paketi de bu sosyal yardımlardan sadece biridir. Yeni doğan bebek yardımı bir beşik içerisinde yeni doğmuş bir bebeğin ihtiyaç duyduğu her şeyin koyulması ve muhtaç aileye teslim edilmesi şeklinde yürütülen bir yardımdır.

İBB yeni doğan destek paketi ile bebek bezi, maması, bebek temizlik bakım ürünleri, bebek beşiği gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Ayrıca İBB halk süt projesini de bebekler ve çocuklar için yürütmeye devam etmektedir. Yeni doğan destek paketinden yararlanmak isteyen ailenin İstanbul Büyükşehir Belediyesine ya da ilçe belediyelerine giderek başvuru talebinde bulunması gerekmektedir. Ayrıca hiçbir yere gitmeden sadece e devlet üzerinden de bu yardım talebinde bulunabilirsiniz.

İBB Anne Bebek Destek Paketi Nedir?

Yeni doğan destek paketine başvurma zorunluluğu sonrası bu pakete başvurulabilir. Anne bebek destek paketine başvuran aileler dar gelirli ve yoksul kimselerden oluşmaktadır. Dar gelirli aileler bu destek paketi ile bir nebzede olsa bebek ve çocuklarının ihtiyacını karşılamaktadır.

Başvuru talebinizi oluşturduktan sonra İBB sistemi üzerinden kayıt altına alınırsınız. Ve para yardımları İstanbulkartlarınıza yüklenir.

İBB anne bebek destek paketi 0-3 yaş arası çocuğu olanlar içindir. 0-3 yaş arası bir çocuğunuz varsa 150 TL, iki çocuğunuz varsa 250 TL yardım yapılabilmektedir. Annelerin İstanbulkartına yapılan yüklemeler ile İBB anlaşmalı marketlerden bebek bezi, mama ya da ıslak mendil alınabilir. Anne bebek destek paketine katkıda bulunmak isterseniz; https://askidafatura.ibb.gov.tr/anne-bebek-destek linkini kullanabilirsiniz.

Pandeminin getirdiği zor koşullar zaten dar gelirli olan ailelerin belini daha çok bükmektedir. Bu koşullarda hele ki bebek büyütenler ve çocukları olan aileler daha çok zorlanmaktadır. Eğer onlara biz nebze de olsa katkıda bulunmak isterseniz sizler de 150 ya da 250 TL bağış yapabilirsiniz.

Anne Bebek Yardım İçin Başvuru Yöntemleri Nelerdir?

Anne bebek destek paketi yardım başvurusu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ya da ilçe belediyelerine bizzat giderek başvuruda bulunmanız ve talebinizi oluşturmanız gerekmektedir. Daha öncesinde bilgi almak isterseniz ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

Anne bebek destek paketi yardım başvurusunu dilerseniz e-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz. Sisteme girerek yeni doğan bebek ya da anne bebek destek paketine başvuruda bulunabilirsiniz. e-Devlet üzerinden işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız: https://turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini kullanabilirsiniz.

i̇bb anne - bebek destek paketi başvurusu | i̇bb yenidoğan bebek yardımı
i̇bb anne – bebek destek paketi başvurusu | i̇bb yenidoğan bebek yardımı

İBB Anne Bebek Destek Paketi İçin Başvuru Formu Nasıldır?

Anne bebek destek paketi yardım başvurusu için ayrı bir başvuru formu bulunmamakla birlikte sosyal yardımlar başvuru formunu kullanabilirsiniz. Yeni doğan bebek paketi seçeneğini işaretlemeniz ve istenen gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurmanız başvuru talebiniz için önem arz etmektedir.

Başvuru talebinizde verdiğiniz bilgiler araştırılır ve çocuk sayınız dikkate alınır. Ayrıca aylık kazancınız da başvurunuzda dikkate alınan bir diğer faktördür.

Başvuru talebiniz alındıktan sonra durumunuz incelemeye alınır ve yeni doğan bebek paketi yardımı için sıraya alınırsınız. Yetkililer durumunuzu tespit etmek için adresinize gelir ve hakkınızda rapor oluştururlar.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

İBB Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB anne bebek destek paketi başvurunuzu sorgulamak için başvuru yaptığınız belediyeyi arayabilirsiniz. Ayrıca ALO 153 hattından da başvuru durumunuzu sorgulayabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

İBB anne bebek destek paketi başvuru sorgulamanızı e-Devlet üzerinden kontrol etmek isterseniz; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini kullanabilirsiniz.

İBB anne bebek destek paketi başvurunuz incelenmeye alınması ve sonuçlandırılması bazen uzun sürebilmektedir. İstanbulkartları olması gereken annelerin eğer sosyal yardım kartları yoksa önce sosyal yardım kartı başvurusu yapması gerekmektedir. Çünkü ödemeler bu kart üzerinden yapılmaktadır.

Dar gelirli ailelerin başvurdukları sosyal yardım kartları genelde birçok hizmet için kullanılmaktadır. Hayırseverler yardım etmek istediğinde bağışları İBB aracılığıyla bu dar gelirli ailelere ulaştırılmaktadır. Sosyal yardım kartlarına yükleme yapılarak bağışlar yatırılmaktadır.

Anne bebek destek paketi yardım paraları annelerin kartlarına yüklendiği zaman annenin telefonuna SMS ile bilgilendirme mesajı yollanır.

İBB Yeni Doğan Destek Paketi İçeriği Nedir?

İBB yeni doğan destek paketi içerisinde bir bebeğin ihtiyaç duyabileceği malzemeler yer almaktadır. Yoksul aileler özellikle çocuk sahibi ise masrafları iki katına çıkmaktadır. Bu durum da geçim derdini zorlaştırmakta ve aileleri çaresizliğe itmektedir. İşte bu noktada İBB anne bebek destek paketi muhtaç ailelere ilaç gibi gelmektedir. Peki bu pakette hangi ürünler var bakalım…

Çocuk bezi, ıslak mendil, bebek maması, alt üst kıyafet takımı ve pijama takımı, çorap, hırka, patik, eldiven, emzik, biberon, ateş ölçer, zıbın, bebek şampuanı, pudra, pişik kremi, bebek tırnak makası, çıngırak gibi ürünler bulunmaktadır. Kısacası bir bebeğin ihtiyaç duyabileceği tüm ürünler hemen hemen bu paket kapsamındadır.

SED Yardımı Hangi Hallerde Kesilir?

İBB Anne Bebek Destek Paketini Alabilecekler

İBB anne bebek destek paketi yardımı 0-3 yaş aralığında çocuğu olan anneler içindir. Yeni doğan bebek paketi ise doğumdan sonraki 6 aylık süre kapsamında olan bir paket hizmetidir.

İBB anne bebek destek paketinden işi olmayan ya da düzenli bir geliri olmayanlar yararlanabilmektedir.  Ayrıca hane halkı kişi başına ortalama asgari ücretin 1/3 ü ve altında olanlar bu destek paketinden faydalanabilmektedir.

İstanbul ili içerisinde yaşayan ve dar gelirli aileler anne bebek destek paketi kapsamında en azından çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

SGK’dan Annelere Kreş ve Bakıcı Yardımı! Nasıl Alınır?

Yeni Doğan İlk Çocuk Parası Kaç TL?

300 TL.

Yeni Doğan İkinci Çocuk Parası Kaç TL?

400 TL.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ben epleks hastasıyım çalışamıyorum yeni havale geçirdim hastane 3 yatıyorumdum kurban bayramı 1 ci günü hastanede taburcu oldum sizlerden aile ihtiyaç var. 2tane kızım var birisi 9 yaşında ilkokula gidiyor kırtasiye malzemesi 3 sınıfa geçti dersden geri leptop alamıyorum ihtiyaçımız var. Öbürü 1.5 yaşında bebek bezi ıslak mendil arkası kızarmış meğlem alamıyorum sizden yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiçbir bakkal yok sizden gıda temizlik yardım etmenizi istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu