Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2024 Bakiye Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama, İzmir Sosyal Yardım Kartı, İzmir Sosyal Yardım Kartı Şifre Alma ve daha fazlası yazımızda...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama; Sosyal yardım kartları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarına hizmet sağlayan belediyeler, yapılan yardımların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için çalışmalarına aralıksız devam etmektedirler. Özellikle Büyükşehir Belediyeleri bu noktada daha özverili çalışarak hizmet verme noktasında bir adım önde bulunmaktadır.

Bu belediyelerden biri de İzmir Büyükşehir Belediyesidir. İzmir’de yaşayan vatandaşlarımız sosyal yardımlardan nasıl faydalanabilir gelin birlikte bakalım. Bu konu hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda aradığınız soruların cevabını bulabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı nedir? İzmir sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti ne kadar? İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartından kimler yararlanabilir? İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli gibi birçok sorunun cevabın yazımızda…

Erzak Yardımı Nasıl Alınır? Nereye Başvurulur?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumsuz birçok soruna sebep olmuştur. Özellikle dar gelirli muhtaç aileler bu durumdan daha çok etkilenmiştir. Geçim derdinin yanında ihtiyaçların artması ve bazı iş kapılarının kapanması bu süreci daha da zorlu kılmıştır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi zorluk çeken vatandaşları unutmayarak sosyal yardım kartı projesini hayata geçirmiştir. Sosyal yardım kartı sayesinde artık dar gelirli muhtaç aileler temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve bir nebzede olsa rahatlayabilecekler.

Yoksul aileler sosyal yardım kartı ile maddi para yardımı almaktadır. İhtiyaç sahipleri bu para yardımının sosyal kartlarına yüklenmesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin anlaşmalı olduğu marketlere giderek temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Sosyal yardım kartına yüklenen para yardımı işi olmayan, kimsesiz, yoksul ya da engelli kişilere sunulan bir hizmettir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlarını unutmayan ve onlara destek olan öncü belediyelerden biridir. Dar gelirli vatandaşlarına sosyal yardım kartı dağıtarak onların temel gereksinimlerini karşılamayı hedeflemiştir.

Sosyal yardım parasını alan yoksul kimseler anlaşmalı olunan marketlere giderek gıdadan temizlik ürünlerine kadar temel olan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Peki sosyal yardım kartı nasıl alınır, sosyal yardım kartı hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir, gelin birlikte bakalım…

i̇zmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu
i̇zmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçimlerini sağlamada zorluk yaşayan yoksul vatandaşların ihtiyaçlarını temin edebilmelerini sağlayan bir sosyal yardım projesidir. Sosyal yardım projesi olan sosyal yardım kartı ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin anlaşmış olduğu marketlere gidilebilmekte ve tütün – alkol ürünleri hariç diğer tüm ihtiyaç ürünleri alınabilmektedir.

Sosyal yardım kartına yüklenen para ile muhtaç kimse temel olan gereksinimlerini asgari düzeyde de olsa karşılayabilmektedir. Sosyal yardım kartına yüklenecek olan miktar belediyenin inceleme sonucundaki rapora göre değerlendirilerek belirlenmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartına İzmir Büyükşehir belediyesine ya da ilçe belediyelere giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Belediyede sosyal yardım kartı talebinizi dile getirdiğinizde sizlere sosyal yardım için başvuru formu verilecektir. Bu formda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru yazmanız yardım başvurunuz önem arz etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu sosyal yardım kartı için İzmir il sınırlarında ikamet etme zorunluluğu vardır.

Sosyal yardımlar içerisinde birçok yardımı bulundurur. Örneğin sosyal yardım kartına başvuruda bulunmak için giderken kömür yardımı için de başvurabilirsiniz. Yani sosyal yardım başvuru formu birçok yardımı barındıran bir formdur. İhtiyacınız doğrultusunda bu formu doldurabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı başvurusu için belediyeye gidemiyorsanız ya da gitmek istemiyorsanız e-Devlet üzerinden de yardım başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini kullanabilirsiniz. Karşınıza gelecek başvuru formunda Sosyal Yardım Kartı seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusunu yaptıktan sonra başvurunuzun durumunu başvuru yaptığınız belediyeye giderek öğrenebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir yere gitmeden e-Devlet üzerinden de başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden başvurunuzuz sonucunu sorgulamak için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini kullanabilirsiniz.

Dar gelirli aileler sosyal yardım kartı başvurusunu ya da diğer sosyal yardım başvuru durumlarını öğrenmek için 0232 444 40 35 numaralı telefon hattını kullanabilir ve başvuru sonuçları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartına ya da herhangi bir sosyal yardıma başvurmak isteyen muhtaç kimselerin öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Tüm sosyal yardımlar için ayrı ayrı form düzenlenmemiştir. Sadece bir form üzerinden almak istediğiniz sosyal yardımı işaretlemeniz ve buna göre gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Sosyal yardım kartına başvuruda bulunurken aynı anda kömür yardımına da başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı için ya da diğer sosyal yardımlar için doldurulması gerekilen başvuru formunda gelir durumunuz, ailede yaşayan üye sayısı, mesleğiniz gibi sorular bulunmaktadır. Bu sorulara doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda başvurunuz reddedilebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım talebinizi belirttiğiniz başvuru formunu ve durumunuzu incelemeye alır. Başvuru talebinde bulunan tüm dar gelirli ihtiyaç sahipleri tek tek gelir durumlarından ailede yaşayan üye sayısına kadar pek çok durumu araştırılır ve verdiği bilgilerle örtüşüp örtüşmediğine bakılır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımda bulunmaya karar verdiği kişilerin kriterleri tam taşıyıp taşımadığına kanaat getirmek için kişilerin evlerine yetkili kişiler gönderir. Bu yetkili kişiler evlerdeki durumu inceleyerek raporlar hazırlar.

Hazırlanan raporlar ışığında sosyal yardım almaya hak kazan kişiler belirlenmiş olur. Bu işlemler bazen uzun sürebilmektedir. Yani başvuru sonucunuzu hemen değil bir süreç sonunda öğrenebilirsiniz.

i̇zmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı bakiye sorgulama
i̇zmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı bakiye sorgulama

İzmir’de Bulunan SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü bazen bir ailede kişi sayısı daha fazladır ya da kişi işsizdir, böyle durumlarda limit de değişkenlik göstermektedir.

Sosyal yardım kartı limitleri 200 – 500 TL arası değişmektedir. İhtiyaç sahibinin ekonomik durumu ve iş durumu belirleyici olmaktadır diyebiliriz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartından Kimler Yararlanabilir?

Sosyal yardım kartına sahip olabilmek için bazı şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Örneğin hane halkı kişi başı ücret asgari ücretin 1/3 ü ve altında ise sosyal yardımlardan faydalanabilirsiniz.

İşsiz, dar gelirli muhtaç kimseler, engelli kişiler, kronik hastalar, şehit ve gazi yakınları, dul kalmış kadınlar, kimsesiz yaşlılar, yetim ya da öksüz kalmış kimseler, üniversite öğrenimi gören öğrenciler, afetzedeler, muhtaç asker aileleri gibi kimseler hem sosyal yardım kartı hem de diğer sosyal yardımlardan yararlanabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, il sınırlarında ikamet eden herkese yardım elini uzatmaya ve hizmet etmeye gönüllü olmuş bir belediyecilik anlayışına sahiptir. Bu nedenle pek çok kişi sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartına başvuruda bulunmak isteyen kişilerden birtakım belgeler istenmektedir. İstenen belgeler kişilere göre değişkenlik gösterse de genel itibariyle; Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, engelli ise sağlık kuruluşundan aldığı engelli belgesi, işsiz ise SGK den alması gereken belge, ikametgah belgesi, aile bireyleri için vukuatlı nüfus kayıt örnekleri, muhtarlıktan alınacak olan fakirlik belgesi gibi belgeler istenmektedir.

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? e-Devlet Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartınız kullanabileceğiniz bazı marketler ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Sizler kartınıza yüklenen para miktarı ile bu marketlere gidebilir alkol ve tütün ürünleri dışındaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu marketler; Migros, Carrefoursa, Çağrı, Onur, UCZ market, Happy Center, KİM, Şok marketleridir.

Bu marketler aracılığı ile sosyal yardım kartınızı kullanabilirsiniz.

 

Nakdi Yardımlar Kaç Ayda Bir Verilir?

2 ayda bir verilmektedir.

Nakdi Yardımları Nerelerden Alabiliriz?

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından veya kaymakamlıklardan alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kiraciyım hanede 6kisiyiz 3ogrencim aylık bebeğim var bez gıda para kirtasiye giysi ihtiyacım var eşim çalışamıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu