Trafik

Tramer Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? 2024

Tramer Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Tramer Şifresi Nereden Alınır? Tramer Nasıl Ulaşabilirim? E-Devlet Tramer Sorgulama Ücretli mi? E-Devletten Tramer Nasıl Sorgulanır? Tramer Raporu Kaç Günde Çıkar? gibi tüm soruların cevabı yazımızda...

Tramer Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Tramer işlemleri için neler yapabilirsiniz bu yazımızda paylaştık. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine bağlı olan TRAMER, araçlara ilişkin bütün bilgilerin saklandığı, sigorta verilerinin depolandığı bir merkezdir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin bu hizmeti sayesinde trafik ve araç hakkında gerçekleştirilen sorgulamalar online yöntemlerle ve SMS kanalıyla daha hızlı ve kolay ulaşılabilir hale geldi.

TRAMER sistemindeki veriler sayesinde eksper raporlarına, kaza tespit tutanaklarına, aracın kilometre verilerine, hasar durumuna, kaza sonrası araçta meydana gelen parça değişiklikleri ve maliyetlerine, poliçe bilgilerine ve daha pek çok detaya ulaşmak mümkündür.

TRAMER’e Hangi Yollarla Ulaşılabilir?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine ulaşmak için birden fazla yöntem mevcuttur. Üç farklı yolla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine ulaşarak sorgulamalarınızı gerçekleştirebilir, trafik ve araç ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

1. SMS

SBM’nin kısa mesaj servisiyle aracınızın detay bilgilerini, hasar durumunu, kilometre verilerini, mağduriyet durumunu, kaza tespit tutanaklarını, hayat sigortası ve trafik poliçesine ilişkin detayları, hangi parçaların değiştiğini, eksper raporlarını ve daha pek çok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bunları yapmak için 5664’e gerekli anahtar kelimeyi ve kişisel bilginizi girerek SMS atmanız yeterli olacaktır. Kuruma göndereceğiniz her bir SMS için operatör fark etmeksizin 9 Türk Lirası ücret talep edilir.

tramer şifremi unuttum
tramer şifremi unuttum

SBM bünyesindeki SMS sorgulamalarının tümüne ulaşmak için TIKLAYINIZ!

2. Çağrı merkezi

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesi altında hizmet veren Sigortam360 hizmetleri kapsamındaki soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi iletmek için çağrı merkezindeki yetkiliye bağlanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

3. İnternet sitesi

 • Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sisteminde kayıtlı veriler hakkında sorgulama yapmak için ya da online olarak iletişim formu doldurup kurumla iletişime geçmek için aşağıda paylaşmış olduğumuz linke tıklayarak SBM’nin resmi sitesine girmeniz gerekiyor.

 • Siteye girdikten sonra sağ üst kısımda yer alan “iletişim” yazısına tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.
 • Eğer sorgulama yapmak istiyorsanız logonun yanındaki “hizmetlerimiz” başlığının hemen sağ tarafında bulunan “sorgulamalar” yazısına tıklayarak TRAMER bünyesindeki tüm online sorgulama işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

SBM’nin resmi web sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Tramer Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

TRAMER Kullanıcı Tanımlama Nasıl Yapılır?

TRAMER sistemine kullanıcı tanımlamak, sisteme kayıt olmak anlamına gelir. Eğer bir yetkiliyseniz Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile iletişime geçerek kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Bu sayede Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin kullanıcı arayüzüne kolaylıkla erişebilir ve arayüzde yer alan tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile iletişime geçmeniz halinde kaydın açılması için ihtiyaç duyulanlar tarafınıza iletilecektir. Şartlar sağlandığı takdirde kullanıcı kaydınız oluşturulacaktır.

 • Eğer kaydınız oluşturulduysa bu bölümün en alt kısmında yer alan bağlantıya tıklayarak SBM’nin yetkili kullanıcı giriş ekranını açabilirsiniz.

 • Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yetkili kullanıcı giriş ekranı için kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi sırasıyla ilgili alanlara doğru bir şekilde yazın ve formun sağ alt bölümünde yer alan “giriş” butonuna tıklayın.

TRAMER kullanıcı girişi yapmak için TIKLAYINIZ!

TRAMER Şifresi Nasıl Yenilenir?

 • Eğer TRAMER şifrenizi unuttuysanız ve yeni bir şifre temin etmek istiyorsanız bu bölümün alt kısmında vermiş olduğumuz linke tıklayarak “şifremi unuttum” sayfasını açın.

pap0l5mekhbowht6rdgnctt2jguhqbj5bn2tze1c.jpeg

 • Eğer şifrenizi unuttuysanız ve size TRAMER şifresi lazımsa ilk olarak T.C. kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu ilgili alanlara yazın.
 • Kullanıcı kodu genelde sisteme kayıtlı olan kişilerin T.C. kimlik numarasıdır, bu yüzden T.C. kimlik no verisini kullanıcı kodu başlığı altına girin.
 • Daha sonra güvenlik kodunu girmenizin ardından “gönder” butonuna basın.
 • Bununla beraber şifrenizi yenileyebilmeniz için sistemde kayıtlı bulunan elektronik mail adresinize bir ileti gelecektir.
 • Bu iletideki linke tıklayarak şifre sıfırlama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sitesinden şifrenizi yenilemek için TIKLAYINIZ!

tramer şifremi unuttum
tramer şifremi unuttum

TRAMER Yeni Hesap Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine ya da diğer adıyla TRAMER sistemine kayıt olarak yeni hesap oluşturmak istiyorsanız ilk olarak bu bölümün alt kısmında paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekiyor.
 • Eğer IP adresiniz sistemde tanımlıysa, hesap oluşturma formuyla karşılaşırsınız ve kişisel bilgilerinizi doğru boşluklara girerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 • Hesap oluşturma bölümünde iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz, şifrenizi unutmanız halinde işlerinizi zorlaştırmamak adına önemlidir.

 • Diğer taraftan sistemde IP adresiniz kayıtlı değilse üst tarafta yer alan ekran görüntüsündeki uyarı ile karşı karşıya kalırsınız ve hesap oluşturma işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün olmaz. Genelde IP adresleri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine bağlı kurum binalarında yer alan bilgisayarlar ve yetkililerin dışarıda kullanmaya yetkili olduğu cihazlar için tanımlıdır.
 • Eğer IP adresinin tanımlanamıyor olmasının bir hata olduğunu düşünüyorsanız Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin çağrı merkezi ile iletişime geçebilir, bir yetkili ile görüşerek durumun düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi için yeni hesap oluşturmak istiyorsanız TIKLAYINIZ!

TRAMER IP Tanımlama Nasıl Yapılır?

TRAMER IP tanımlaması gerçekleştirmek istiyorsanız çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Çağrı merkezindeki görevlinin size vereceği talimatları takip ederek IP adresini sisteme tanımlayabileceğiniz gibi kullanıcı girişi yaptığınızda kullandığınız arayüzde eğer bir IP tanımlama bölümü varsa orayı kullanarak da tanımlama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TRAMER Yetkili Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

 • Eğer Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemine yetkili bir kullanıcı olarak giriş yapıyorsanız şifrenizi unutmanız halinde yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayarak kullanıcı giriş ekranını açınız.

 • Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek sisteme girişinizi gerçekleştiremiyorsanız giriş yazısının altında yer alan “şifremi unuttum” butonuna tıklayın.

 • Bu bağlantıya tıklamanızın ardından SBM admin uygulamasının yer aldığı sayfaya geleceksiniz.
 • Kullanıcı adınızı ilgili alana yazdıktan sonra hemen altında yer alan “ben robot değilim” seçeneğini tıklayarak güvenlik aşamasını geçin.
 • Son olarak en alt kısımda yer alan “gönder” bağlantısına basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • E-posta adresinize gelen mailde şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğinize yönelik talimatlar ve bir link yer alacaktır.
 • O linke tıklayarak yeni şifrenizi belirleyip sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TRAMER yetkili şifresini yenilemek için TIKLAYINIZ!

Tramer Dosya Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

 

Tramer Kaydını Detaylı Bir Şekilde Nasıl Öğrenebilirim?

Plakayı ve öğrenmek istediğiniz detayı yazarak SMS ile öğrenebilirsiniz.

Aracın Kaç Kez El Değiştirdiğini SMS ile Öğrenebilir miyim?

Evet.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu