Trafik

Tramer Sorgulama 2024 Tramer Araç Sigorta Sorgulama

Tramer Sorgulama - Tramer Araç Sigorta Sorgulama, Tramer Sorgulama e-Devlet, SBM Tramer Sorgulama, Tramer Sorgulama SMS, Plakadan Sigorta Sorgulama, Araç Sigorta Sorgulama, Tramer Poliçe Sorgulama ve daha fazlası yazımızda...

Tramer Sorgulama – Tramer Araç Sigorta Sorgulama; Tramer tüm sigorta bilgilerinin bulunduğu bir sistem olarak araç ile ilgili kaza bilgisinden tutun da sigorta geçmişine kadar tüm bilgileri sizlere sunmaktadır. e-Devlet Üzerinden Tramer Araç Sigorta Sorgulama? Tramer Poliçe Sorgulama nedir gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

Trafikte yer alan araçların herhangi bir kaza sonucunda hasar görmesi ya da araç sahibinin zarar görmesi istenmeyen bir durumdur. Ancak bu durumun sonuçlarını hafifletmek için alınan bazı tedbirler vardır. Bunlardan biri de araç sigortasıdır. Araç sigortasının iki şekli mevcuttur. Birincisi zorunlu trafik sigortası, ikincisi ise kaskodur. İkisi de sigorta kapsamında yapılan bir uygulama olsa da koruma altına aldıkları durumlar birbirinden farklıdır.

Zorunlu trafik sigortası, aracın herhangi bir hasar görmesi sonucunda karşı tarafın ve karşı tarafın aracının masraflarını karşılar. Kasko ise aracın trafikte veya park halinde iken başına gelecek olan herhangi bir kaza sonucunda meydana gelen hasarın karşılanmasına yarar. Eğer aracınızın sigortasını zaten yaptırmışsanız ve yeniletme zamanını öğrenmek istiyorsanız araç sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bağlı olduğunuz sigorta kurumuna gitmenize gerek yoktur.

Ehliyetsiz Araba/motor Kullanma Cezası Nedir?

Tramer Poliçe Sorgulama

Sigorta Bilgi Merkezi yani Tramer,bir bilgi havuzudur. Aracınıza dair tüm detayları bu şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle ikinci el araç almak isteyen kişiler genelde araç satın alırken sigortasının devamlılığını da öğrenmek isterler. Bazen satıcının size verdiği bilgiler doğru olmayabilir.

Bunun yerine basit bir işlemle araç sigortasını sorgulatabilir ve gerekli tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Sadece araç sigortasının ücretini değil aynı zamanda aracın karışmış olduğu kazaları ve kaza sonucunda aldığı darbeleri de öğrenmek, aracın ömrü hakkında size bilgi verebilir. Tramer araç sigorta sorgulama işlemi için uygulayabileceğiniz iki yöntem vardır.

tramer
tramer

e-Devlet ile Araç Sigorta Sorgulama İşlemi

e-Devlet sistemi sayesinde tüm resmi kurumlar tek bir çatı altına toplandı ve sorgulama işlemlerimizi kolayca yapmamız sağlandı. e-Devletin vermiş olduğu hizmetlerden biri de Tramer araç sigortası sorgulamadır. Bu sorgulama sayesinde aracınızın sigorta detaylarını öğrenebilir, yenileme zamanını takip edebilir ve sigorta borcunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Ancak e-Devlet sistemine bilgilerinizin kayıt olabilmesi için öncelikle şifre almanız gerekir. Bunun için, bulunduğunuz ildeki en yakın PTT şubesine giderek başvuruda bulunun ve yetkililerin size verdiği formu eksiksiz bir şekilde doldurun. Bu formu teslim etmeniz ve 4 TL ödemeniz karşılığında e-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Aldığınız şifreyle resmi e-devlet web sayfasını ziyaret edin.

  • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifresini girin. Bilgilerimi doğrula butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada kurumlar kısmından alfabetik sırayla dizilmiş olan harflerden ‘S’ ye tıklayın ve yenilenen sayfada Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi kurumunun hizmetlerine tıklayın.
  • Burada açılan sayfada sizden plaka numarası istenmektedir. Birleşik bir şekilde plaka kodunuzu girin ve sorgula butonuna tıklayın.
e-devlet ile araç sigorta sorgulama
e-devlet ile araç sigorta sorgulama

e-Devlet Üzerinden Tramer Araç Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

SBM Sorgulama

Sigorta Bilgi Merkezi hangi sigorta şirketine bağlı olursanız olun sigorta bilgilerini kaydeder. Büyük bir veri tabanına sahip olan bu sistem, aracınıza dair tüm detayları size sunmak adına hazırda bekletir. Sigortanıza dair detaylara ulaşmak istediğinizde resmi Sigorta Bilgi Merkezinin sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

  • İlk olarak resmi SBM web sayfasını ziyaret edin. Daha sonra karşınıza açılacak olan sayfada ister kasko ister trafik poliçesini isterseniz de kasko poliçe sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer trafik poliçe sorgulama butona tıkladıysanız karşınıza açılacak olan sayfada sizden istenen bazı bilgiler vardır. Bu bilgileri uygun boşluklara yazın ve ara butonuna tıklayın. Eğer kasko poliçe sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız, yine aynı bilgileri yazarak aradığınız detaylara ulaşabilmeniz mümkün.

SBM Üzerinden Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ! 

Aynı zamanda SBM üzerinden sms ile poliçenizi sorgulatabilmeniz de mümkün. Ancak bunun için ödemeniz gereken bir ücret var. Bu ücret 18,9 TL’dir. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne KASKO ya da TRAFIK yazın, ardından bir boşluk bırakıp birleşik bir şekilde plaka numaranızı yazın ve 5664’e gönderin. Bilgileriniz kısa sürede iletilecektir.

sbm
sbm

Araç Sigorta Hesaplama Tablosu

Araç sigorta hesaplaması, iyi bir sürücü olmaya bağlı olarak değişen bir hesaplamadır. Bu hesaplama yedi basamakta incelenir. Eğer yeni bir araç almışsanız ve sigortasını yaptırmak istiyorsanız dördüncü basamaktan başlarsınız. Daha sonra, ilk yıl eğer aracınızda hiçbir hasar yok ise beşinci basamağa geçersiniz ve sigorta ücreti %15 indirime tabi tutulur.

Her yenileme sürecinde aracınızda hasar tespit edilmezse yedinci basamağa kadar ulaşarak sigortanın sağlamış olduğu %45 indirimden faydalanabilirsiniz. Ancak bu durumun tam tersi de mümkündür. Eğer aracınızın ilk yıldan hasar kaydı var ise sigorta ücretinin %50’sinden fazla bir ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu birinci basamağa kadar gerileyerek % 150 artışlara kadar çıkabilir. Sigorta ücretlerinin ilden ile farklılık göstermesi de söz konusudur. Bunun nedeni ise bağlı olunan ilin trafik yoğunluğudur.

En Uygun Trafik Sigortası

Trafik sigortası her yıl ödenmesi gereken, hem malınızı hem de canınızı himaye altına alan bir kalkan niteliğindedir. Zorunlu trafik sigortası her sürücünün yaptırması gereken bir sigortadır. Aracınızın seyir halindeyken aldığı bir hasarı ya da karşı tarafa verdiğiniz bir hasarın karşılanması her iki tarafın da mağduriyetini ortadan kaldırır. Kasko ise kişinin kendi isteğine bağlıdır. Ancak aracınız park halindeyken ya da trafikte duruyorken de bir hasar alabilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak her iki sigortayı da yaptırmanızı öneririz.

Araç sahipleri en uygun sigortadan yararlanmak için detaylı bir araştırmaya girerler. Ancak artık Sigorta Bilgi Merkezi’nin sağlamış olduğu hizmet sayesinde buna gerek yoktur. Sigorta Bilgi Merkezi, aracınızın tüm detaylarını sisteminde kayıt ederek en uygun teklifi size gösterir. Bağlı olduğunuz il, aracınızın modeli gibi pek çok ayrıntı sigorta fiyatını belirleyen unsurlardır. Eğer aracınız daha önceden hasar almış ise diğer hasarsız araçlara göre daha fazla sigorta ücreti ödemeniz gerekebilir.

Ancak yine de tek tek bir teklif almaktansa aracınızı sizden daha iyi tanıyan SBM, size en uygun seçeneği sunarak bir an önce sigortadan faydalanmanızı sağlar. Bunun için yapmanız gereken, resmi SBM sayfasını ziyaret etmektir. Burada karşınıza çıkan Trafik Sigortası teklif alma butonuna tıklayarak ve sizden istenen bilgileri uygun boşluklara yazarak bütçenize en uygun teklifi seçebilirsiniz.

Tüvtürk Araç Muayenesinde Ağır Kusurlar Nelerdir?

 

SMS İle Poliçe Sorgulama Kaç TL?

18,9 TL dir.

Muayenesiz Araç Cezası Ne Kadar?

2023 yılı ile birlikte bu ücret 951 TL olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu