SorgulamalarTeknoloji

KVK Garanti ve Teknik Servis Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024

KVK Garanti ve Teknik Servis Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK Cihaz Durumunu Öğrenme KVK Garanti Süresi Sorgulama KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? IMEI Numaram Değişti, Ne Yapmalıyım? KVK Teknik Servis Kayıt Formumu Kaybettim Ne Yapmalıyım? KVK Teknik Servisi ile Nasıl İletişim Kurulur? KVK Cihaz Kaç Günde Gelir? KVK Hangi Günler Açık ve daha fazla sorunun cevabı yazımızda...

KVK Garanti ve Teknik Servis Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK Teknik Servis hakkında birçok konu merak edilmektedir. KVK Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK Teknik Servisi ile Nasıl İletişim Kurulur gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

1993 yılında Çukurova Holding ve MV Holding ortaklığı ile kurulan ve günümüzde MV Holding yönetiminde devam eden KVK Teknik Servis, Türkiye’nin en güçlü distribütörlerinden. KVK Teknik Servis, marka ayırt etmeksizin telefon kullanıcılarının tüm şikayetlerine çözüm bulmayı amaçlıyor. Bu yazımız ile KVK cihaz takip sistemi nasıl kullanılır sorusunu yanıtlarken, KVK Teknik Servis hakkında merak edilenlere açıklık getireceğiz.

KVK Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? 

KVK cihaz sorgulama, iki süreçten oluşur. Bu süreçler, KVK’da bulunan cihaz durumunun sorgulanması ve KVK desteği ile cihazın garanti durumunun sorgulanmasıdır. İki sorgulama işlemi de oldukça basittir ve herkes tarafından yapılabilir. KVK servis takip için izlemeniz gereken adımları öğrenin.

kvk cihaz sorgulama nasıl yapılır? 
kvk cihaz sorgulama nasıl yapılır?

KVK Cihaz Durumunu Öğrenme

KVK’ye cihazınızı teslim ettikten sonra internetten telefonunuzun durumunu kontrol edebilir, kaç gün içerisinde dönüş alacağınızı görebilirsiniz. Cihazın yapım aşaması, teslimatı, kargoya teslim tarihi gibi bilgileri de detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Eğer telefonunuzun onarılamayacağı tespit edilirse, ilgili ekrandan bu bilgiye de ulaşım sağlayabilirsiniz. Peki hangi adımları izlemelisiniz? KVK cihaz takip için yapılması gerekenler şu şekilde:

  • KVK cihaz takibi sistem adresine giriş yapılması gerekiyor.
  • Açılan sayfada, ilgili cihazın sahip olduğu IMEI numarası ve form numarası alanlarını doldurun.
  • Bu bilgileri girdikten sonra, altta yer alan güvenlik kodunu da girin ve “ara” butonuna tıklayın.
  • Açılacak yeni sayfada, KVK cihaz takip sistemini görüntüleyeceksiniz. Yukarıda bahsettiğimiz üzere, cihazınıza dair tüm bilgilere bu alandan erişebileceksiniz.

KVK Cihaz Takip Sayfasına Gitmek için TIKLAYINIZ.

KVK Garanti Süresi Sorgulama

Bazı müşteriler satın aldığı telefonun faturasını sakladığı için cihaz garanti süresini bilirken, bazıları da telefonunu aldıktan sonra faturasını muhafaza etmediği için garanti tarihini unutabiliyor. İşte tam bu süreçte; telefonunuzun garantisinin bitip bitmediğini öğrenmek için KVK garanti sorgulama sayfasına ihtiyaç duyuyorsunuz. Yapmanız gereken; yalnızca IMEI kodunu kullanmak. Her cihaz için verilen IMEI kodunun (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) amacı, mobil cihazları tanımlamak ve hırsızlığın önüne geçmektir.

KVK Garanti Sorgulama Sayfasına Gitmek için TIKLAYINIZ.

KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK’da cihazınızı nasıl sorgulayabileceğinizin aşamalarından söz ettik. Bu aşamalarda IMEI numarasına ihtiyacınız olduğunu öğrendiniz. Peki, KVK cihaz sorgulama sürecinde gerekli olacak IMEI numaranızı bilmiyorsanız, ne yapacaksınız? IMEI kodu cihazların kutusunda ya da garanti belgesinde bulunur. Ancak bir şekilde bu kodu kaybettiyseniz, telefonunuzun arama ekranından #06#’yi arayarak kodunuzu öğrenebilirsiniz. Sonrasında ise KVK cihaz sorgulama işlemini gerçekleştirebilir, bu sorgulama neticesinde cihazınızın kalan garanti süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

kvk imei sorgulama nasıl yapılır?
kvk imei sorgulama nasıl yapılır?

Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Neler? (5 Soruda Güncel Bilgiler)

IMEI Numaram Değişti, Ne Yapmalıyım?

“KVK Teknik Servis’e gönderdiğiniz cihaz değiştirilince otomatik olarak IMEI numarası da güncelleniyor. Bu durumda, eski IMEI numaranız kullanıma kapatılacağını hatırlatalım. Telefonunuza gelen SMS içeriğindeki 15 haneli yeni IMEI numarasını, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sayfasından sorgulamalı ve kayıtlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer size bildirilen IMEI numarasını sorguladığınızda herhangi bir kayda ulaşamazsanız aşağıda yer vereceğimiz iletişim numaraları ile irtibata geçiniz.

Cihazın IMEI Kaydı Nasıl Sorgulanır: IMEI Kayıt Sorgulama

KVK Teknik Servis Kayıt Formumu Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Yenilenen cihazınızı almaya gideceksiniz ve kayıt formunu kaybettiğinizi fark ettiniz. Ne yapmalısınız? Bu formun, üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi, art niyetli kullanımlar ile karşılaşabileceğiniz anlamına geliyor. Böyle bir durumunla karşılaşırsanız, teknik servise hızlı bir şekilde haber vermelisiniz. Kimlik belgenizi gösterip birkaç güvenlik sorusunu yanıtladıktan sonra telefonunuzu teslim alabilirsiniz.

KVK Teknik Servisi ile Nasıl İletişim Kurulur?

  • KVK Teknik Servis’in Türkiye’de 13 noktası bulunuyor. Bu bölgelerin listesine ulaşmak için KVK teknik servisin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • KVK müşteri hizmetleri ile görüşmek için 0 850 222 1 585 numarasını arayabilirsiniz.
  • KVK çalışma saatleri bulunduğu yere göre değişkenlik gösterir. Size en yakın servisin çalışma saatlerini öğrenmek için müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.
  • Dilerseniz; 0 530 150 15 85 cep telefonu numarası ile WhatsApp üzerinden, soru ve şikayetlerinizi yetkililere bildirebilirsiniz.
  • KVK Teknik Servis’in e-posta adresi [email protected] olup, bildirimlerinizi bu adrese yapabilirsiniz.

KVK Teknik Servis’in İnternet Sitesine Gitmek için TIKLAYINIZ.

KVK Cihaz Kaç Günde Gelir?

20 günde gelir.

KVK Hangi Günler Açık?

Hafta içi ve cumartesi günü açıktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu