Yardım Başvurusu

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024 e-Devlet Açık Kapı

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? e-Devlet Açık Kapı, Açık Kapı Parası Nereye Yatıyor? e-Devlet Açık Kapı Bayram Harçlığı Başvurusu, Açık Kapı Başvurusu Nedir? Açık Kapı Başvuru Sorgulama ve daha fazlası yazımızda...

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? e-Devlet Açık Kapı; Açık kapı yardımları ihtiyaç sahibi birçok kişiye umut olmuştur. Açık kapı başvurusu nedir, açık kapı başvurusu nasıl yapılmaktadır, açık kapı başvurusu e-devlet üzerinden nasıl yapılır, açık kapı başvuru sonuçları nasıl kontrol edilir, açık kapı projesi kapsamında bayram harçlığı, açık kapı çöktü mü gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda.

Gebelik Yardım Parası Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? Şartları Nelerdir?

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? e-Devlet Açık Kapı

Ekonomi anlamında sıkıntı çeken birçok kişiye umut olan açık kapı başvurusu son zamanlarda özellikle pandemi döneminde daha çok ilgi çekmiştir. Pandemi yüzünden iş yerlerini kapatanlar olsun maddi zarara uğrayanlar olsun pek çok insana umut olan açık kapı uygulamasından sizlere bu yazımızda bahsedeceğiz.

Yoğun ilgi gören açık kapı uygulaması sayesinde özellikle sıkıntı yaşayan birçok kişi bu uygulama sayesinde bir nebze de olsa rahatlamıştır. Açık kapı yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar özellikle başvuruyu nasıl yapacaklarını merak etmektedirler.

açık kapı yardım başvurusu nasıl yapılır?
açık kapı yardım başvurusu nasıl yapılır?

Fakir Ailelere Devlet Yardımı Başvurusu

Açık Kapı Başvurusu Nedir?

2017 yılında devlet tarafından geliştirilen ve halkın kullanımına sunulan açık kapı uygulaması vatandaşın birçok sorunlarına daha hızlı çözümler getirmeyi hedefleyen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde vatandaşın problemleri daha hızlı çözülmektedir.

Açık kapı başvurusu sayesinde vatandaş ilgili kurumlarla daha hızlı iletişime geçebilmektedir. Bu iletişim sayesinde vatandaşın talepleri yetkili kuruma daha çabuk ulaşır ve çözümü de daha hızlı gelişir. Açık kapı uygulaması İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan bir projedir.

Vatandaşın talepleri, takip ve sonuç aşmaları gibi pek çok işlemi ele alan açık kapı uygulaması 17 farklı alanda 322 konuyu ele almaktadır. Buradan vatandaş kendisini ilgilendiren sorunları direk olarak yetkili kuruma bildirebilir.

Birçok konuda vatandaşa hizmet veren açık kapı uygulaması oldukça hızlı bir uygulamadır. Vatandaşın talepleri ortalama 7 iş günü içerisinde cevaplanır. Hızlı çözümler hedefleyen açık kapı uygulaması bu zamana kadar %99 oranında vatandaşa geri dönüş sağlamıştır. Bu sebeple uygulamanın kullanımı daha çok artmış ve aktif bir uygulama haline gelmiştir.

e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açık kapı yardım başvurusu 3 şekilde olmaktadır. İlk olarak açık kapı mobil uygulamasını indirerek buradan açık kapı başvurusu oluşturabilirsiniz. Diğer bir başvuru yöntemi ise e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Vatandaş kendisine ait e-Devlet bilgileri ile sisteme giriş yaparak ilgili konuda başvurusunu hızlıca gerçekleştirebilir.

Bunların dışında bir diğer başvuru yöntemi ise her ilin valiliğinin oluşturduğu açık kapı birimleridir. Açık kapı birimlerinden vatandaş konu ile ilgili taleplerini bizzat iletebilmektedir. Kamusal hizmet taleplerinin iletildiği açık kapı projesi sayesinde birçok vatandaş açık kapı başvuru yapabilmektedir.

17 farklı alan ve 322 konu ile ilgili vatandaşın taleplerini iletebildiği açık kapı uygulaması günümüzde sıkça kullanılan ve tercih edilen bir yöntemdir. Kısacası mobil uygulamadan, e-Devlet üzerinden ve açık kapı birimlerinden başvurular yapılmaktadır.

e-Devlet Açık Kapı

e-Devlet üzerinden açık kapı uygulamasına başvurmak isteyen kişiler başvuruyu nasıl yapacaklarını merak etmektedirler. Sizlere adım adım açık kapı başvurusu nasıl yapılır anlattık.

İlk olarak e-Devlet üzerinden başvuru yapabilmek için e-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Bunun için size en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifresi alabilirsiniz. Bu sayede e-Devlet sistemine girebilirsiniz.

İlk olarak https://www.acikkapi.gov.tr/ linkine tıklayabilirsiniz. Burada açık kapı duyuruları ve başvurular vardır. Ana sayfadan başvuru yapabilmemiz için e-Devlet seçeneğine tıklamamız gereklidir. Çünkü başvuru için başka alternatif seçenekler de ana sayfada bulunmaktadır.

Ana sayfa üzerinden e-Devlet seçeneğine tıkladıktan sonra sizi e-Devlet giriş sayfasına otomatik olarak yönlendirecektir. Burada alt tarafta bulunan kimliğimi şimdi doğrula kısmına tıklayarak e-Devlet sistemine giriş için ekran açılacaktır.

Açılan ekrana kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takip menüsü açılmaktadır. Buradan yeni başvuru seçeneğine tıklayarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Başvuru esnasında ekrana çıkan birtakım yerleri yani iletişim bilgileri, hizmet bilgileri, başvuru bilgileri, ön izleme, işlem sonucu ve tüm bilgilerin doldurulması gerekmektedir.

Bilgilerin doldurmasının ardından başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

e-devlet açık kapı
e-devlet açık kapı

acikkapi.gov.tr Üzerinden Açık Kapı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Resmi internet sitesi üzerinden de açık kapı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için https://www.acikkapi.gov.tr/ linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Tıkladıktan sonra açık kapı resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemine başlayabilirsiniz.

İlk olarak ana sayfada olan başvuru yap bölümüne tıklamanız gereklidir. Daha sonra karşınıza çıkan gerekli alanlarını doldurmanız gerekecektir. Gerekli alanları doldurduktan sonra sistem tarafından telefonunuza gönderilen onay kodunu doğrulamanız gerekecektir.

Onay kodu doğrulandıktan sonra ilgili alanları doldurmanız gerekecektir. Tüm gerekli alanları doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Açık Kapı Başvuru Sonuçları Nasıl Kontrol Edilir?

Açık kapı başvurusunda bulunan kişilerin sonuçları 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Açık kapı uygulamasının amacı vatandaşın taleplerine ve isteklerine daha hızlı çözümler iletmektedir. Oldukça hızlı çalışan bu uygulama sayesinde vatandaş kısa sürede geri dönüş almaktadır.

Açık kapı başvuru sonuçlarını e-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca https://www.acikkapi.gov.tr/ linkine tıklayarak da başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Burada ana sayfa üzerinde bulunan başvuru sorgulama kısmından yapmış olduğunuz başvuruyu sorgulatabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden başvuru sorgulaması yapacak iseniz başvuru numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz.

Açık Kapı Projesi Kapsamında Bayram Harçlığı

Açık kapı projesi kapsamında 500 TL bayram harçlığı verileceği konusunda sıkça haberler çıkmaktadır. Fakat şunu belirtmekte fayda var ki bu haberler asılsızdır. Açık kapı projesi sosyal yardım yapan bir proje değildir.

Açık Kapı Çöktü mü?

Açık kapı bayram harçlığı haberlerinden kaynaklı pek çok kişinin aynı anda sisteme giriş yapmasından kaynaklı arıza meydana gelmiştir. Bu durumdan ötürü taleplerini ilgili kuruma iletecek olan kişilerin siteye girişi gecikti.

Sosyal Yardımlaşma Yardımı Ne Kadar? Nasıl Alınır?

 

Açık Kapı Başvuru Sonucu Ne Zaman Açıklanmaktadır?

Ortalama 1 hafta içerisinde sonuç açıklanmaktadır.

e-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Yeni şifre almak için PTT şubesine gitmelisiniz. 4 TL karşılığında yeni şifre alabilmektesiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben babamdan 1,500 alıyorum.Ayrica 6 ayda bir Ankara ya kontrolle gidiyorum .Ben faydalana bilirmiyim bu yardimdan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu