Edevlet.net

Şehirler Arası Otobüs Firmaları Nereye Şikayet Edilir?

Şehirler arası yolculukları gerçekleştirmek için kurulmuş birçok özel otobüs firması mevcut. Sağlıklı ve güvenli bir yolculuk sağlayabilmek için Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) tarafından yolcu hakları ve kara yolu ile yolcu taşımacılığı kuralları belirlenmiş haldedir. Buna göre, yolcu biletleri ve tarifeler, yolcu eşyaları ve bagaj, çevreye saygı ve insan sağlığını koruma gibi konular garanti altındadır. Fakat her zaman güvenli ve rahat bir yolculuk yapmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Yolculuklarımız sırasında karşılaştığımız sorunlara çözüm getirmek amacıyla, şehirler arası otobüs firmaları için oluşturulacak şikayetler Ulaştırma Bakanlığı Şikayet Hattı, Alo 176 Turizm İhbar ve Şikayet Hattı gibi devlete ait kurumların yanı sıra özel firmalar tarafından kurulmuş şikayet hatları mevcuttur. Şikayetlerinizi dile getireceğiniz bir başka platform da şikayet sitesi olarak işlev gören bağımsız portallardır.

Otobüs Firmasını Nereye Şikayet Edebiliriz?

Devlete bağlı kurumların ve bakanlıkların turizm ihbar hattı, turizm şikayet hattı gibi iletişim kanallarının yanı sıra, yolculuk sırasında yaşayacağınız host veya hostes, şoför, araç, diğer yolcular, otobüs hareket saati, otobüs varış saati, otobüsün fiziki imkanları, mola ve diğer birçok konudaki şikayetlerinizi dile getirebileceğiniz otobüs firması şikayet hatları, firmaların kendi bünyelerinde oluşturdukları formlar ve 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezleri ile yolcuların talep ve şikayetleri karşılanmaya çalışılır.

Alo 176 Turizm İhbar ve Şikayet Hattı

Otobüs firmaları nereye şikayet edilir sorusunun cevabı için başvurulabilecek ilk adres Alo 176 Turizm İhbar ve Şikayet Hattı olarak karşınıza çıkar. Buradan yapacağınız şikayetler Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 7/24 kayıt altına alınıyor. 176 numaralı hattı arayarak şikayette bulunabileceğiniz gibi internet sitesini kullanmanız da mümkün:

Karşınıza çıkacak ekranın sağ üst tarafında göreceğiniz “başvuru oluştur” butonunu kullanarak ekrana gelen formu doldurmanız yeterli. Daha sona yine aynı ekrandan “başvuru takibi” bölümünden başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Yolcu otobüsleri ihbar ve şikayetleri için TIKLAYINIZ!

Otobüs Firmaları Şikayet Hattı Bilgileri ve Online Başvuru Kanalları

“Şehirler arası otobüs firmaları nereye şikayet edilir?” sorusuna karşılık gelecek başka bir adres de özel otobüs firmaları tarafından kurulmuş olan otobüs firmaları şikayet hattı olarak bilinen adreslerdir. Bazı otobüs firması şikayet hatları şunlardır:

Kamil Koç

Kamil Koç şikayet hattı: 444 0 562 numaralı Kamil Koç çağrı merkezi telefonunu kullanarak şikayetinizi direkt olarak müşteri temsilcisine aktarabilirsiniz.

Online başvuruyla Kamil Koç yolcu otobüsü şikayeti için TIKLAYINIZ!

Kamil Koç firmasına ait yolcu otobüsleri şikayetlerinizi karşınıza gelecek iletişim formunu doldurarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

Metro Turizm

Metro şikayet hattı: 0850 222 34 55 numaralı telefonu arayarak şikayetinizi müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

Online başvuruyla Metro Turizm yolcu otobüsü şikayeti için TIKLAYINIZ! 

Karşınıza gelecek iletişim formunu doldurarak talep ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. 

İstanbul Seyahat

İstanbul Seyahat şikayet hattı: 0850 222 59 59 numaralı çağrı merkezi ve 0212 658 29 43 numaralı halkla ilişkiler hatları şikayetlerinizi iletmek üzere firmaya ulaşabileceğiniz telefon numaralarıdır.

info@istanbulseyahat.com.tr email adresine mail atarak da şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

Nilüfer Turizm

Nilüfer Turizm şikayet hattı: 0850 222 00 99 numaralı çağrı merkezini arayarak şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Online başvuruyla Nilüfer Turizm yolcu otobüsü şikayeti için TIKLAYINIZ! 

Karşınıza gelecek başvuru formunu doldurup şikayetlerinizi firmaya iletebilirsiniz. 

Efe Tur

Efe Tur şikayet hattı: 0850 600 00 10 numaralı hat ise Efe Tur çağrı merkezine aittir. Bu numarayı kullanarak yolcu otobüsleri şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Online başvuruyla Efe Tur yolcu otobüsü şikayeti için TIKLAYINIZ! 

Efe Tur’a ait şikayet ve önerilerinizi açılan sayfada karşınıza çıkan forma yazabilirsiniz.

Şikayet Sitesi Aracılığıyla Otobüs Firmalarını Nasıl İhbar Edilir?

“Otobüs firmasını nereye şikayet edebilirim?” sorusunun cevabı için şikayetlerinizi dile getirebileceğiniz genel bir online şikayet sitesi de mevcuttur. Şikayetvar.com adresi yalnızca otobüs şirketleri şikayetleri için değil; tüm kurum, kuruluş ve özel firmalar için kullanabileceğiniz, her türlü şikayet ve talebinizin firmalara kısa sürede iletildiği bir internet sitesidir.

Bu platformdan yapacağınız şikayetler son derece hızlı bir şekilde cevaplanır ve şirketler müşteri memnuniyetini sağlanmak üzere derhal işe koyulur. Bu bakımdan Şikayetvar.com platformu, tüm şikayetleriniz için kullanabileceğiniz son derece faydalı bir oluşumdur. Müşteriler tarafından gelen yorumlara göre oluşan şirket puanları da size müşteri memnuniyeti bakımından fikir verici bir niteliğe sahiptir. 

  • Platformda şikayet oluşturmak için öncelikle üyelik oluşturmanız gerekir.
  • Üye girişinin ardından şikayette bulunacağınız firmanın aşağıdaki linkine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada “Şikayet Yaz” butonuna tıklayarak şikayetinizi oluşturun. 
  • Oluşturduğunuz talepleri takip etmek için hesabınızda “Şikayetlerim” butonunu kullanarak takip edebilirsiniz. 

Kamil Koç şikayetleri için TIKLAYINIZ!

Metro Turizm şikayetleri için TIKLAYINIZ!

İstanbul Seyahat şikayetleri için TIKLAYINIZ!

Nilüfer Turizm şikayetleri için TIKLAYINIZ!

Efe Tur şikayetleri için TIKLAYINIZ!

Alo Trafik ve Whatsapp İhbar Hattı

CİMER’e Şikayet Nasıl İletilir?

SGK Sigortasız İşçi Çalıştırma Şikayeti

Apartman Şikayetleri Nereye Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemiz resmi kurum ve kuruluşlar ile doğrudan bir bağlantısı bulunmamaktadır.