Teknoloji

Vodafone Numara Taşıma Tarifeleri Ve Kampanyaları Faturalı Faturasız

Vodafone Numara Taşıma Tarifeleri Ve Kampanyaları Faturalı Faturasız; Son zamanlarda yaptığı kampanyalarla yeni müşteriler kazanan Vodafone, çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Vodafone Numara taşıma tarifeleri ve kampanyalı faturalı faturasız çok kapsamlı bir konudur ve Vodafone kullanan müşterilerin en çok kafasına takılan sorulardandır. Vodafone ülkemizde ve hatta dünyada çok sık kullanılan İngiliz şirkete ait olan ve Türkiye’de de şubesi olan bir operatördür.

Türk Telekom ve Turkcell’den sonra en çok kullanılan operatördür. Günümüze doğru gsm operatörleri adeta tekelleşmeye başlarken varlığını korumayı başarmıştır. Aynı zamanda Türkiye dışında dünyanın 23 ülkesinde de hizmet vermektedir. Telsime TSMF tarafından el konulduktan sonra 2004 yılında Vodafone tarafından satın alınmasıyla  birlikte Vodafone Türkiye yolculuğu başlamıştır.

Vodafone Numara taşıma tarifeleri ve kampanyalı faturalı faturasız hakkında aradığınız tüm cevaplar yazımızdadır. Bu yazıda sizlere genel olarak Vodafone hakkında bilgi vereceğiz.

Turkcell Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları Faturalı Faturasız

Türkiye de En Çok Kullanılan GSM Operatörü Hangisidir?

Geçmişten günümüze ülkemizde birçok operatör hizmet vermiştir. Zamanında hizmet vermiş, popüler olan ancak şu an kapanan operatörler şunlardır: Aria, Aycell, Telsim, Avea. Popüler olmamasına rağmen kapanan operatörler ise şunlardır:  Türk Telekom TTNET Mobil, Uğurcell, KAFKAFcell, Kartalcell, Trabzoncell, Samsuncell, Bursasporcell, POCell, Fix Kart, MyCepOx, KartPratik, HatStar, CepTurkcell, Turkcell Muhabbet Kart.

Türkiye’de en sık kullanılan 3 adet gsm operatörü şunlardır: Türk Telekom, Vodafone, Turkcell. Bu operatörlerden hariç Bimcell, Fenercell, Galatasaray Mobile, Pttcell, Vestelcell, Teknocell gibi hatlar da vardır. Sık kullanılan operatörleri tercih etmenin avantajı iletişim kolaylığında kendini gösterir. Çünkü teknoloji oldukça gelişmesine rağmen özellikle ülkemizde daha dağlık olan, coğrafi açıdan zorlu olan yerlerde telefon çekmiyor. Bilinmiş operatörlerin baz istasyonu sayısı ve yaygınlığı olduğu için iletişim daha kolay olmaktadır.

Vodafone dan Numaramı Nasıl Taşırım?

Numara Taşıma işlemi, cep telefonu kullanıcılarının mevcut numaralarını aynen koruyarak hizmet aldıkları operatörü değiştirmeleri işlemidir. (https://www.vodafone.com.tr/yardim/numara-tasima-nedir?q=numara%20ta%C5%9F%C4%B1ma&p=1) Çok pratik yollarla numaranızı Vodafone taşıyabilirsiniz.

Aslında numara taşıma işlemi her gsm operatörü için aynıdır. Eskiden olsaydı klasik yollara  başvurmak zorundaydınız. Mutlaka bir Vodafone şubesine gidip bu talebinizi belirtmeliydiniz. Hala bu yolu kullanarak numaranızı taşıyabilirsiniz. Ancak şu an online olarak da numaranızı Vodafone taşıyabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken tek şey bu linkten size üstte belirtilen tarifelerden herhangi birini seçmelisiniz. Ardından önünüzde bulunan ekrana telefon numarasını yazıp onay kodunu ekrana girmelisiniz.

Tüm bu işlemlerin ardından Vodafone dan yetkili temsilci başvuru adresinizi doğrulamak için sizi arar. Doğruladıktan sonra ÜCRETSİZ olarak adresinize SIM kartınızı gönderir. Şayet SIM kartınızı mağazadan satın almak isterseniz başvuru esnasında “Vodafone Mağazası’ndan Alacağım” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. SIM kartınızın teslimi esnasında vergiler hariç olmak üzere herhangi bir kurye ücreti ödemezsiniz. Teslimat 24 saat ila 2-4 gün içerisinde gerçekleşir.

Son olarak sadece kendi adınıza olan hatları dijital olarak taşıyabilirsiniz. Şayet size ait değilse hat gerekli evrakların imzalanması gerekmektedir.

Vodafone dan Yeni Hat Nasıl Satın Alabilirim?

Vodafone dan yeni hat almak da numara taşımak ile aynı prosedüre tabidir. Yine size verdiğimiz bu link üzerinden “yeni hat satın al” sekmesine tıklamalısınız. Buradan isterseniz “Numara ara” diyerek onlinea özel numaralardan istediğinizi alabilirsiniz veya “rastgele numara seç” diyerek Vodafone un size verdiği herhangi bir numarayı alırsınız.

Yine aynı şekilde SIM kartınız belirttiğiniz adrese ÜCRETSİZ olarak ulaştırılacaktır. Vergiler hariç olmak üzere sizden herhangi bir kurye ücreti temin edilmez. Şayet SIM kartınızı mağazadan satın almak isterseniz başvuru esnasında “Vodafone Mağazası’ndan Alacağım” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

SIM kartınızın teslimi esnasında vergiler hariç olmak üzere herhangi bir kurye ücreti ödemezsiniz. Teslimat 24 saat ila 2-4 gün içerisinde gerçekleşir. Son olarak sadece kendi adınıza olan hatları dijital olarak taşıyabilirsiniz. Şayet size ait değilse hat gerekli evrakların imzalanması gerekmektedir.

vodafone hat ücretlerine zam! - netgaste

Vodafone Kampanyaları Nelerdir?

Vodafone son dönem kampanyalarından bazıları şu şekildedir:

  • Red sınırsız iletişim + 5GB : Her Şey Yanımda’da geçerli 200 TL’lik hediye çeki paketin aktivasyonu sonrası Vodafone Yanımda içinde kişisel asistan TOBİ’ye “Ramazan Hediyesi” yazarak alınabilmektedir. Son kullanım tarihi 15 Mayıs’tır. Vodafonelular ve sabit hatlarla sınırsız konuşabilirsiniz. 23 ülkeyi ayda 120 dakika ücretsiz arayabilirsiniz. Ücretsiz araç dezenfeksiyonundan Trendyol’da kargo indirimine kadar bir çok ayrıcalık yer alır. Taahhütsüz Aylık Tarife Ücreti: 139TL
  • Genç Red Sınırsız 20 Sınırsız İletişim + 5GB: Her Şey Yanımda’da geçerli 200 TL’lik hediye çeki aktivasyon sonrası Vodafone Yanımda içinde kişisel asistan TOBİ’ye “Ramazan Hediyesi” yazarak alınabilmektedir. Son kullanım tarihi 15 Mayıs’tır • Whatsapp, Twitch, PubG Mobile, Discord, Free Fire, League of Legends: Wild Rift, Teamfight Tactics Mobile uygulamalarında geçerli sınırsız internet otomatik olarak yüklenir. Gençler Hediye Çarkını haftada 1 yerine 2 defa çevirme hakkına sahiptir. Çevirmeler tamamlanırsa minumum 15GB kazanılır. Vodafonelular ve sabit hatlarla sınırsız konuşabilirsiniz. 23 ülkeyi ayda 120 dakika ücretsiz arayabilirsiniz. Taahhütsüz Aylık Tarife Ücreti: 139TL, Her ay 24 saat geçerli sınırsız internet hakkı vardır.
  • Red 25 Sınırsız Sosyal + 5GB : Her Şey Yanımda’da geçerli 200 TL’lik hediye çeki aktivasyon sonrası Vodafone Yanımda içinde kişisel asistan TOBİ’ye “Ramazan Hediyesi” yazarak alınabilmektedir. Son kullanım tarihi 15 Mayıs’tır. Red’e gelenlere 3 Ay Netflix Standart Paket hediyedir. Amazon Prime üyeliği; Amazon.com.tr’de binlerce üründe bedava ve hızlı kargo, Prime Video ve daha fazla imkanı sunar. Vodafonelular ve sabit hatlarla sınırsız konuşabilirsiniz. 23 ülkeyi ayda 120 dakika ücretsiz arayabilirsiniz. Ücretsiz araç dezenfeksiyonundan Trendyol’da kargo indirimine kadar bir çok ayrıcalık yer almaktadır. Taahhütsüz Aylık Tarife Ücreti: 179TL

Vodafone Faturalı Tarifeler Nasıldır  – Avantajları Nelerdir?

Faturalı hatlar için Vodafonedan 19 farklı tarife tanınmaktadır. Bu tarifeler: Koç Ailem Red Sınırsız İletişim,  Red 20 Sınırsız İletişim + 5GB, Koç Ailem Red 25 Sınırsız Sosyal, Süper Uyumlu 2022,  Koç Ailem Red 30 Sınırsız Video, Genç Red 20 Sınırsız İletişim + 5GB, Koç Ailem Red 40 Sınırsız Eğlence, Red 25 Sınırsız Sosyal + 5GB, Koç Ailem Uyumlu DK Bol 2022, Genç Süper Uyumlu 2022, Red 30 Sınırsız Video + 5GB, Genç Red 25 Sınırsız Sosyal + 5GB, Genç Red 30 Sınırsız Video + 5GB, Red 40 Sınırsız Eğlence + 5GB, Genç Red 40 Sınırsız Eğlence + 5GB, Uyumlu DK Bol 2022, Simple XSmall Paketi, Simple Small Paketi, Simple Medium Paketi.

Tarifelerin en önemli avantajı esnek olmaları ve her cebe ve kullanım biçimine uygun tarifenin yer almasıdır. Kimi tarifeleri için taahhüt yer almamakla birlikte popüler uygulamaların kullanımı konusunda da kolaylık sağlamaktadır.

EFT İptal Etme Nasıl Yapılır? Tüm Bankalarda EFT İptal Etme

Vodafone Telefon Faturamı Nasıl Öderim?

Faturalar ay sonunda veya her ayın 15’inde kesilir. Telefonunuza fatura bilgileriniz gönderilir. Faturanızı bankanızın mobil bankacılığından, bankanızın internet bankacılığından, Vodafone un mobil uygulamasından veya herhangi bir Vodafone bayisinde ödeyebilirsiniz.

Bunlarla birlikte faturanızı, son ödeme tarihinden sonra ödemeniz durumunda fatura tutarınız üzerinden hesaplanarak “Geç Ödeme Bedeli” yansıtılır. Şayet hala faturanızı ödemezseniz son ödeme tarihine (SÖT) kadar ödenmemiş 2 adet fatura oluşması halinde 2. ödenmemiş faturanın son ödeme tarihini takip eden dönemde hattınız kapatılarak erişiminiz kısıtlanır. Erişimin kısıtlanması gerçekleştikten sonra hattınızda mevcuttaki tarifeniz için faturalandırma devam eder.

Vodafone Faturasız Tarifeler Nasıldır – Avantajları Nelerdir?

Faturasızlara özel olarak Vodafone kolay paketler sunmaktadır. Vodafoneun 12 adet kolay paketi bulunmaktadır. Bunlar: Simple XSmall Paket, Simple Small Paket , Simple Medium Paket, Süper Kolay Paket 7, Süper Kolay Paket 10, Süper Kolay Paket 15, Süper Kolay Paketi 15, Süper Kolay Paket 3, Süper Kolay Paket 1500, Super Kolay Paket 7, Super Kolay Paket 10, Super Kolay Paket 15.

Online olarak paket seçmeniz halinde SİM kartınız ÜCRETSİZ olarak dilediğiniz yere ulaştırılacaktır. Simple paketler faturalı için ayarlanan tarifelere nazaran çok daha uygun fiyatlıdır. Buna karşılık olarak kullanım miktarları sınırlıdır ve popüler uygulamalar adına kolaylık sağlamaz. Faturasız tarifelerden faydalanmak için hattınıza yükleme yapmalısınız. Yüklemeyi paket tutarınızdan 5 TL fazla yapmalısınız. Zira her ay 5 TL ye yakın vergi kesilmektedir.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?

Vodafone hattınız üzerinden yaptığınız herhangi bir işlemde yardıma ihtiyacınız olduğu zaman (0850) 777 05 41 numaralı destek hattından yardım alabilirsiniz. Size gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

Vodafone Yeni Hat Ücreti Ne Kadar?

Ortalama 490 TL civarındadır.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

0542 542 00 00 dır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu