Edevlet.net

ÇKYS SORGULAMA

21.03.2015
ÇKYS SORGULAMA

ÇKYS sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı bu yazımızda sizlere özgün bir biçimde anlattık. Oldukça kolay olan bu işlemi yapmak için sizlerin tek yapması gereken yazımızı okumaktır. Öncelikle ÇKYS hakkında sizlere bazı bilgiler verelim. 1 Eylül 1997 yılında gerçekleştirilen İkinci Sağlık Projesi kapsamında başlatılan Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi (ÇKYS) bir Dünya Bankası projesidir. Bu proje içinde birçok eczacı, ilaç maliye ve 81 İl Sağlık Müdürlüğü (İSM) bünyesinde barındırmaktadır. Bu projenin amacı sağlık sektöründe daha modern ve daha ileri bir teknoloji sunmaktır diyebiliriz. Bu uygulama aktif olarak Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde bulunmaktadır. ÇKYS tabanının ana modülleri ise İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS), Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS), Yatırım Takip Sistemi (YTS) diyebiliriz. Bu modüller sayesinde her geçen gün sağlık alanında yapılan işlemler geliştiriliyor diyebiliriz.

Peki bu sorgulama işlemini nasıl yaparım diyorsanız hemen söyleyelim. ÇKYS sorgulama işlemini yapmak için ise öncelikle sizlere verilen aşağıdaki adımları eksiksiz bir biçimde uygulayalım. Daha sonra ise bu adımların hemen altlarında ise resimlerini bulabilirsiniz. Bu resimleri kullanarak bu adımlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemler için herhangi bir şifreye de ihtiyacımız olmayacaktır. Şimdi bu sorgulama işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

ÇKYS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklıyoruz ve gerekli sayfaya ulaşıyoruz.
  • Hemen ardından da üsttarafta ÇKYS yazan yere tıklıyoruz .

1

  • Daha sonra ise açılan sayfa da ÇKYS giriş için tıklayınız yazan bölüme tıklıyoruz ve böylece gerekli bilgileri görebileceğimiz işlem sayfasına ulaşıyoruz.

2

  • Açılan sayfada yapacağınız işlemler için gerekli tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylece bu işlemimizi de başarıyla tamamlamış olduk.

ÇKYS Sorgulama İşlem sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.