SGK - SSK

Diş Teli Takan Devlet Hastaneleri 2024 Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları - Diş Teli Takan Devlet Hastaneleri, Diş Teli Ne Kadar? Diş Teli Nasıl Takılır? SGK Diş Teli Fiyatları, Devlet Hastanesinde Diş Teli Fiyatları, 18 Yaş Üstü Diş Teli Fiyatları, Özel Hastane Diş Teli Fiyatları, Görünmeyen Diş Teli Fiyatları, Devlet Hastanesi 18 Yaş Altı Diş Teli Fiyatları, Şeffaf Diş Teli Fiyatları ve daha fazlası yazımızda...

Diş Teli Fiyatları – Diş Teli Takan Devlet Hastaneleri; Diş teli, günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan ve estetik görünüm açısından da önemli görülen bir aparattır. Diş sağlığı kişiler için önemli olduğu kadar diş estetiği de önemli görülen bir durumdur.

Özellikle doğuştan gelen ağız ve çene problemleri ya da sonradan meydana gelen dişte bozulmalar, teknolojinin gelişmesiyle artık daha kolay tedavi edilmektedir. Diş teli, ağız ve diş sağlığı problemlerinde imdada yetişen bir aparat olarak gün geçtikçe daha da kullanır hale gelmiştir.

İzmir’de SGK ile Anlaşmalı Özel Hastaneler 2024

Diş Teli Fiyatları – Diş Teli Takan Devlet Hastaneleri

Diş yapısında meydana gelen bozulmalarda diş teli tedavisi gerekmekte ve tel uygulaması ile tedavi aşaması başlatılmaktadır. Ortodontik tedavi olarak ifade edilen diş teli tedavisi, uzman ortodondistler tarafından yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde yapılabilen diş teli tedavisi, özel hastane ya da kliniklerde de yapılabilmektedir. Devlet hastanelerinde yaptırılan diş teli tedavisi ile özelde yaptırılan diş teli tedavisi arasında maliyet olarak farklılıklar bulunmaktadır. Özelde yapılan tedavi biraz daha maliyetlidir, diyebiliriz.

Hem devlette hem de özelde diş teli tedavisi hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun cevabını yazımızda sizler için cevapladık… Fiyat bilgisinden tutun da yaş durumu ve tedavi süresi kadar pek çok bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz…

diş teli fiyatları
diş teli fiyatları

Diş Teli Kaç Yaşında Takılır?

Diş teli taktırmak isteyen pek çok kişi, tel taktırma yaşını merak etmektedir. Kişinin dişindeki bozukluk durumu, ağız sağlığı gibi farklı etkenlere bağlı olarak diş teli takma yaşı da değişmektedir. Yani kişinin ağız yapısı ve diş gelişimi bireyden bireye değişkenlik gösterdiği için ortak bir yaş ifade edilememektedir. Aslında diş teli tedavisinde yaş sınırı yoktur da demek yanlış olmaz.

Diş teli tedavisi ne kadar erken yapılırsa sonuç da o kadar kısa sürer. Çünkü küçük yaşta yapılan tedavide, kişinin çene ve diş yapısını, kullanılan tel daha çabuk düzeltmektedir. Ancak yaş ilerledikçe çene ve dişler güçlendiği için tedavi süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Yine de kişi 30 yaşında dahi tel tedavisine başlamak isterse süreç çocuklara göre uzun olsa dahi tedavi başarıyla sonuçlanabilmektedir.

Diş Teli Tedavisi Kaç Yıldır?

Diş teli tedavisi, tedavi uygulanacak kişinin ağız ve çene yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Kişide sadece dişte yamukluk olması ile yamuklukla beraber çenede de kayma olması durumu, tedavinin zamanını etkilemektedir. Bazı kişilerde ortalama 3 yıl süren tedavi bazılarında 5 yıl sürebilmektedir.

Ortodonti uzmanı, düzelme durumuna göre sizlere ortalama bir süre söyleyebilir ve telin ne zaman çıkarılacağına da süreci dikkate alarak karar verir.

Üniversite Öğrencisi Sağlık Hizmetlerinden Nasıl Yararlanır? 2024 Şartları Nelerdir?

diş teli kaç yaşında takılır?
diş teli kaç yaşında takılır?

Diş Teli Fiyat Hesaplaması

Diş teli tedavisinde en çok merak edilen konu açıkçası fiyat bilgisidir. Diş teli fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler nasıl hesaplama yapabiliriz, diye araştırmaktadır. Bunun için bazı özel diş klinikleri resmi sitelerinde hesaplama yapabileceğiniz araçları sunarak, bir ön fikir edinmenize yardımcı olmaktadır.

Ancak devlette yapılacak diş teli tedavisi için hesaplama yapabileceğiniz herhangi bir araç bulunmamaktadır.

SGK Diş Teli Fiyatları

SGK tarafından bazı istisnai durumlar haricinde diş tedavileri karşılanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu, diş teli tedavisi için bazı şartlar sunmaktadır. Bunların başında sosyal güvencenizin olması durumu yer almaktadır. Sosyal güvencesi olmayan kişiler için bu tedavi, tıpkı özelde olduğu gibi devlette yaptırılsa dahi maliyetli olacaktır.

Diş teli tedavisi için öncelikle hastaneden randevu almanız ve diş hekimine muayene olmanız gerekmektedir. Diş teli tedavisi maalesef devlette oldukça yoğunluk yaşanan ve bazen yıllar sonraya randevusu verilen bir tedavidir.

Diş teli fiyat bilgisine baktığımızda öncelikle hekim tarafından incelenecek olan röntgen sonucu, diş yapısı, çene yapısı, yapılacak işlemin şekli, uygulanacak tedavi süreci gibi pek çok faktör fiyat bilgisini etkilemektedir. Ayrıntılı muayene sonrası doktorunuz size hem tedavi süreci hakkında hem de ödeyeceğiniz katkı payı hakkında daha doğru bilgiler verebilecektir. Devlet hastaneleri ya da devlet ağız ve diş sağlığı merkezleri için randevu almakta geç kalmayın!

sgk diş teli fiyatları
sgk diş teli fiyatları

Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları

Devlette diş teli tedavisi randevu konusunda sıkıntı yaşatmaktadır. Ancak fiyatları, özel hastaneye göre daha uygundur. Ortalama fiyatları, 4 – 5 bin olarak belirtebiliriz. Kişiye uygulanacak tedavi durumuna göre fiyatta da yükselme olabilmektedir.

Devlet hastanesi diş teli fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek için hemen devlet hastanesi ya da devlet ağız ve diş sağlığı merkezleri için randevu alın! Diş doktorunun yapacağı ayrıntılı muayene, takılacak olan diş telinin sadece alt ya da üst dişlere takılması, çenenin durumu, kişinin yaşı tedavi fiyatını etkileyen faktörlerdir. Muayene sonrası size ödemeniz gereken tutar hakkında net bir bilgi verilmektedir.

Özel Hastane Diş Teli Fiyatları

Özelde diş teli tedavisi devlette yapılan tedaviye göre daha maliyetlidir. Ortalama fiyatları, 8-10 bin arası değişmektedir diyebiliriz. Ancak yine de net bir bilgi için diş doktoru tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Diş doktoru muayene sonrası hem tedavi sürecini hem de fiyat bilgisini sizlerle paylaşmaktadır. Böylece ödeyeceğiniz diş teli fiyatı netleşmiş olmaktadır.

özel hastane diş teli fiyatları
özel hastane diş teli fiyatları

Üniversite Hastanesi Diş Teli Fiyatları

Üniversite hastanelerinde diş teli tedavisi olmak devlet hastanesine göre biraz daha maliyetli olsa da yine de özellere göre daha uygundur. Muayene sonrası tedavi durumunuza göre size net bir fiyat bilgisi verilmektedir. Yine de merak edenler için ortalama fiyatları 7-8 bin olarak belirtebiliriz.

Devlet Hastanesi İmplant Yapıyor mu? 2024 SGK Karşılıyor mu?

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Diş teli tedavisi, teknolojinin sağlık alanında gelişim göstermesiyle beraber sürekli yenilenmektedir. Son zamanlarda diş teli tedavilerinde artık neredeyse görülmeyen diye tabir edilen şeffaf teller kullanılmaktadır.

Diş teli görüntüsünden rahatsız olanlar için muazzam bir seçenek olan şeffaf tel seçeneği, birçok hasta tarafından tercih edilmektedir. Özellikle estetik kaygıları yüksek olanlar, şeffaf telle diş tedavilerini sürdürmektedir.

Şeffaf diş teli tedavisi, devlette henüz uygulanmasa da özel pek çok klinikte oldukça rağbet görmektedir. Telin kalitesi, kişinin ağız ve çene durumu, yaşı gibi pek çok etken şeffaf diş teli fiyatını belirlemektedir. Ancak belirtmeliyiz ki şeffaf diş teli, normal kullanılan tel fiyatlarına göre biraz daha maliyetlidir. Yine de net bir bilgi sahibi olmak için muayene olmak ve tedavi süreci hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

şeffaf diş teli fiyatları
şeffaf diş teli fiyatları

Devlet Diş Teli Tedavisinin Ne Kadarını Karşılıyor?

Ortodonti diye tabir edilen diş teli tedavisi, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirli şartlar dahilinde belirli bir kısım olarak karşılanmaktadır. Yani tedavi masrafının tamamını devlet karşılamamaktadır.

Diş teli tedavisi için öncelikle randevu almak ve detaylı muayene olmak gerekmektedir. Muayene sonrası tedavi süreci planlanmakta ve kişinin ödeyeceği katkı miktarı da belirtilmektedir. Ancak unutmamanız gereken en önemli husus, aktif sosyal güvencenizin olması gerektiğidir.

Yine de net olarak öğrenmek isteyenler için devletin tedavinin %50 sini karşıladığını söylemek yanlış olmayacaktır!

Devlette Diş Teli 18 Yaş Altı Fiyatları

18 yaş altında olan çocukların diş teli masrafları, devlet tarafından karşılanmaktadır. Yani herhangi bir ücret alınması söz konusu değildir.

SGK Diş Teli Fiyatları

Diş teli tedavisi ortodonti uzmanı tarafından yapılan özel bir uygulamadır. Fiyat konusunda belirli limitlere sahip bireyler, diş teli tedavisini yaptıracakları hastane ya da özel kliniğin SGK ile anlaşmalı olması durumuna bakmalıdır.

Sosyal Sigortalar Kurumu ile anlaşmalı olan hastane ya da kliniklerde yapılan tel tedavilerinin fiyatları daha uygun olmaktadır.

diş teli takan devlet hastaneleri
diş teli takan devlet hastaneleri

Diş Teli Takan Devlet Hastaneleri

Diş teli tedavisi artık pek çok hastanede yapılan bir tedavidir. Teknolojinin sağlık alanında ilerlemesi ve estetik kaygıların biraz daha ön plana çıkması bu tedaviye olan ilgiyi de beraberinde getirmiştir. Hemen hemen her devlet hastanesi ya da üniversite hastanesinde ortodonti hizmeti verilmektedir, diyebiliriz.

Ancak net olarak şu hastanede bu tedavi vardır diyebilmek için hastane ile iletişime geçmek en doğrusu olacaktır. Çünkü bazı küçük illerimizde bulunan devlet hastanelerinde bu tedavi henüz uygulanmamaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu