Bankacılık

Bankacılık; bankaya ait tüm işlemlerin yapılması hizmetidir. Yani mevduat kabul etme, kredi açma, para nakli gibi benzer tüm işler bankacılık hizmetleri arasında yer almaktadır.

Finansal hizmetler ve ürünler sunan bankalarla ilgili vatandaşların merak ettiği pek çok konu bulunmaktadır. Bizler sitemizde Bankacılık kategorisi altında; Banka çalışma saatleri, Bankalara ait Bireysel Emeklilik Sistemi, Üniversite harç ücretlerinin yatırıldığı bankalar, EFT işlemleri, IBAN numarası, Konut kredisi, Faiz oranları, Hesap bakiyesi öğrenme, Bankalar nereye şikâyet edilir gibi birçok konuyu en güncel haliyle bir araya getirdik.

Bankacılık hakkında merak ettiklerinizi zaman kaybetmeden tek bir tuşla sitemiz üzerinden sorgulayabilir, öğrenebilir ve de işlemlerinizi böylelikle rahatça yapabilirsiniz.

Bankalar sermaye kaynaklarına ve faaliyet alanlarına göre bakıldığında farklı sınıflandırılmalara tabi tutulmaktadır. Sermaye kaynaklarına göre baktığımızda kamu, özel ve yabancı sermayeli olarak sınıflandırılan bankalar; faaliyet alanlarına göre bakıldığında merkez, mevduat, yatırım, katılım ve kalkınma bankaları olarak sınıflandırılmaktadır.

Ülkemizde dijital bankacılık işlemleri gibi avantajlı bankacılık hizmetlerinden yararlanan binlerce kişi bulunmaktadır. EFT, Havale, Hesap açılış işlemleri, Kredi başvuruları, Fatura ödeme gibi işlemler özellikle son zamanlarda en çok kullanılan işlemlerdir diyebiliriz.

Günümüzde bankaya giderek yapılan işlemler yerini dijital bankacılığa bıraktı. Artık insanlar tek bir tuşla çok daha kısa sürede istedikleri işlemleri yapabiliyor ve istedikleri hizmetlerden faydalanabiliyorlar. Dijital bankacılık ile pek çok işlem online olarak yapılabilmektedir.

Başa dön tuşu